cropped-logo.jpg
AGRAFA ARCHITEKCI
ZAPRASZAMY

AGRAFA ARCHITEKCI

"Ludzkie domostwa nie powinny wyglądać jak lśniące w słońcu klocki.
Każda budowla wzniesiona po to, by realizować cele ludzi, powinna być jak żywioł,
jak rzecz pochodząca z ziemi, współgrająca ze swym naturalnym otoczeniem
i spokrewniona z terenem, na którym stoi.
Dom do nikąd się nie wybiera."  Frank Lloyd Wright

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość naszego życia. Ma on być enklawą, do której miło się wraca, nawet z najpiękniejszego zakątka świata. Projekt domu musi zatem spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Koniecznie ma być przytulny, nawet wtedy gdy jest on zaliczony do kategorii domów nowoczesnych. Musi być zaprojektowany z myślą o końcowej aranżacji wnętrz, a ta ma zwracać uwagę np. na ekspozycje domu na światło słoneczne, na położenie ulicy, oraz i co jest najważniejsze na estetykę i indywidualne potrzeby jego mieszkańców.

Musi być funkcjonalny, awięc salon nie może być oddalony od kuchni, a sypialnie od łazienek. Dobry projekt domu już na etapie projektu budowlanego nie może istnieć bez dobrze przemyślanej aranżacji wszystkich pomieszczeń znajdujących się w naszym domu. Projektując budynki, nasza pracownia poszukuje równowagi pomiędzy oczekiwaniami klientów, a duchem miejsca. Architekt pracując z inwestorem, zdaje sobie sprawę, że uczestniczy w sposobie lokowania jego pieniędzy. Bez względu na wielkość i charakter zamówienia, waga odpowiedzialności jest taka sama.

Projekt

dom pod lasem

Portfolio

niektóre zrealizowane budynki

Misja

powołanie

Architektura i przestrzeń wpływają na zmysły, tworzą nasz świat rzeczywisty, wywołują emocje, przyczyniają się do tworzenia wspomnień.
Często jest tak, że zapamiętujemy jakieś miejsce przywołując emocje jakie w nas wywoływało.

Otoczenie w którym przebywamy wywołuje w nas reakcje, nawet jeśli nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Możemy świadomie tworzyć przestrzeń aby wywoływać u odbiorcy konkretną reakcję, wpływać na nastrój, sprzyjać skupieniu lub odpoczynkowi. Dobór kolorów, materiałów, kształtów, otoczenie budynku, to wszystko nie pozostaje bez znaczenia. W ten sposób kreuje się nasze „tu i teraz”, a więc w bezpośredni sposób wpływa na zmysły.

W samym procesie tworzenia wnętrz i przestrzeni człowieka kryje się wiele różnych sposobów analizy. Wyobrażamy sobie jak ktoś będzie się czuł w danym miejscu, chcemy maksymalnie dostosować przestrzeń do przyszłego użytkownika.

Portfolio

filmy

Zapraszam Was do domu jak ze snów! Ten energooszczędny dom marzeń to przytulny azyl, który otwiera się na las! Pomagają w tym duże okna w wąskich ramach aluminiowych i salon z antresolą. Naturalne materiały, jasne kolory i kominek ocieplają wnętrza domu. Nowoczesna kuchnia z wyspą i mały kącik śniadaniowy są połączone z jadalnią. Z każdego pomieszczenia można podziwiać piękny ogród i taras. Oglądamy wygodny projekt domu dla rodziny, w tym praktyczny przedpokój, trzy sypialnie oraz łazienkę marzeń z wanną w stylu domowego spa. Zapraszam na wspólne zwiedzanie nowoczesnego domu z widokiem na las! Myślę, że poczujcie się tutaj naprawdę błogo! Pokażę Wam dużo patentów do wnętrz, sprytne pomysły na przechowywanie, inspiracje do budowy domu, designerskie meble, oraz dodatki do wnętrz, takie jak huśtawka w salonie, łóżko z baldachimem w sypialni w stylu boho, podłoga z mikrocementu, czy gadżety do kuchni. Zobaczymy także pokoje dzieci w klimacie safari, które kryją sprytne schowki, oraz dodatkowe miejsce do zabawy na antresoli. Ten dom jest ogrzewany gazem plus kominek, a dobra izolacja termiczna i południowa ekspozycja okien zapewniają przyjemny klimat i niższe rachunki za ogrzewanie. Zapraszam do środka!”

Tak o tym projekcie piszą @domymarzen

Projekt dużego domu Sierosław/Poznań.

Ten energooszczędny dom otwiera się na las. Zastosowano duże okna i salon z antresolą. Nowoczesna kuchnia z wyspą i dodatkowe pomieszczenie tzw. brudna kuchnia są połączone z jadalnią. Z każdego pomieszczenia można podziwiać piękny ogród. Na antresoli znajduje się biblioteka z której można bezpośrednio mieć wgląd do salonu i widok przez okna na las.

Dom pod Kościanem.

Ten energooszczędny dom otwiera się na las i jezioro. Pomagają w tym duże okna i salon z antresolą. Nowoczesna kuchnia z wyspą i mały kącik śniadaniowy są połączone z jadalnią. Z każdego pomieszczenia można podziwiać piękny ogród i jezioro. Na antresoli znajduje się sypialnia z której można bezpośrednio mieć wgląd do salonu i widok przez okna na jezioro.

Dom w Kościanie.

Ten dom jest zaprojektowany w zabudowie bliźniaczej bezpośrednio przy granicy z sąsiadem. Dom dla pięcio osoboewj rodziny. Salon z otwartą kuchnią. Trzy łazienki. Cztery sypialnie.

Portfolio

projekty

Historia

moje doświadczenia

o mnie

Architektem chciałam zostać od kiedy pamiętam. Analizowałam projekty domów, mieszkań a nowoczesne budynki przykuwały moją uwagę.

Chciałam kształtować przestrzeń prywatną ludzi, wpływać na ich samopoczucie pięknym otoczeniem, dopasowywać ich oczekiwania do możliwości.

Skończyłam studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Moimi mistrzami na studiach stali się Mies van der Rohe, Frank Lloyd Wright, Le Corbusier. Byłam pełna szacunku dla architektów którzy w dobie klasycyzmu stworzyli modernizm – architekturę nowoczesną.

Udało mi się pracować w najlepszych poznańskich pracowniach architektonicznych, najpierw przez kilka lat u dziekana wydziału architektury prof. Wojciecha Bonenberga u którego projektowałam terminale przejść granicznych w Olszynie, Koroszczynie i Dorohusku, jednocześnie pracowałam na uczelni. Potem przeszłam do pracowni „Studio ADS” gdzie projektowałam min. „Stary Browar” który dostał międzynarodową nagrodę (ICSC – The International Council of Shopping Centers) dla Najlepszego Centrum Handlowego na Świecie, Port Lotniczy „Ławica”. Kilka Hal targowych na MTP w tym również Wejście Główne, Centrum informatyczne „APCON” w Tarnowie Podgórnym, „Kinepolis”, itd.

w 2004r nadszedł czas, gdy zrozumiałam że doświadczenie które zdobyłam mogę już spokojnie wykorzystać w swojej działalności i realizować swoje marzenia z dzieciństwa mogąc samodzielnie pracować dla Państwa.

Zapraszam do współpracy.

Małgorzata Igłowicz-Betlej

współpraca

2004 – 2005
Współpraca z Pentagram Architekci – Poznań
·        
Poznań Plaza

·         Hotel w Lubiążu

·          Fabryka soków “Kofola” w Kutnie

1999 – 2004
Współpraca z Studio ADS Sp. z o.o. Poznań
·        
Centrum Kinowe “Kinepolis” Poznań

·         Komputerowe Centrum Obliczeń “Apcon” w Tarnowie Podgórnym

·         Budynek wielorodzinny “Topolowa” w Poznaniu

·         Terminal Pasażerski Portu Lotniczego “Poznań-Ławica”

·         MTP – “Hala nr 14” w Poznaniu

·         MTP – “Hala nr 5” w Poznaniu

·         MTP – “Wejście Główne” w Poznaniu

·         Gimnazjum i sala gimnastyczna w Luboniu

·          Centrum Kulturalno–Handlowe „Stary Browar” Poznań

1996 – 1999
Współpraca z Przedsiębiorstwem Konsultingowym “Engineer” Poznań
·        
Projekt Terminala Samochodowego w  
       Koroszczynie.

·         Projekt Terminala Samochodowego w Olszynie.

·         Projekt Terminala Samochodowego w Dorochusku.

·         Projekt Terminala Samochodowego w Hrebennem.

·          Sala gimnastyczna w Poznaniu przy Liceum Ogólnokształcącym
Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego.


autorskie projekty

Projekty budynków i przestrzeni komercyjnych  

·         Dom jednorodzinny w Kościanie

·         Dom jednorodzinny w Komorówku

·         Projekt sklepu z porcelaną.

·         Dom jednorodzinny w Stęszewie

·         Dom jednorodzinny w Chybach

·         Dom jednorodzinny Zacisze

·         Dom bliźniaczy Zacisze

·         Dom jednorodzinny w Środzie Wielkopolskiej

·         Dom jednorodzinny w Kicinie

·         Dom jednorodzinny w Oborzyskach Starych

·         Dom jednorodzinny na Zielińcu, Poznań

·         Dom wielorodzinny na ul. Św. Leonarda, Poznań

·         Projekt klubu Johny Rocker ul. Szewska/Wielka, Poznań

·         Bar na ul. Szewskiej, Poznań

·         Zespół kinezoterapii w Tarnowskich Górach

·         Recepcja i pomieszczenia biurowe dla Schulstad

·         Budynek biurowy w Komornikach

·         Koncepcja hotelu z zapleczem gastronomicznym w Moraczewie

·         Hala sortowni i budynek socjalny w Świętochłowicach

·         Dom jednorodzinny ul. Czechowa, Poznań

i wiele innych

Kontakt

zapraszamy do współpracy

SIEDZIBA I ADRES KORESPONDENCYJNY
64-000 Kościan
ul. Zacisze 11
tel. kom: +48 501 700 214
Email: biuro@agrafa-architekci.com.pl

(prosimy o wcześniejsze telefoniczne umawianie wizyt)

DANE FIRMY:
Zmiany sp. z o.o.
Al. Kościuszki 18
64-000 Kościan
NIP: 698 000 65 45