cropped-logo.jpg
AGRAFA ARCHITEKCI

Dom pod lasem

Zdjęcia z realizacji

Projektując dom, pogodziłam oczekiwania i marzenia zarówno Pani jak i Pana domu. Dla każdego z nich zaprojektowałam inną elewację. Dla Pani domu frontową, bardziej klasyczną, przypominającą małą rezydencję. Dla Pana domu, elewację którą sobie wymarzył, bardziej przyjazną i ciepłą, z dwustronnym kominkiem i z dużymi pionowymi oknami. Projektując ten dom myślałam również o tradycji domów podcieniowych, które w bliskiej okolicy znajdują jeszcze swoich reprezentantów i taki pomysł zastosowałam w tylnej elewacji. Inwestorom przedstawiłam dwie koncepcje. Jedną z nich prawie nie zmienioną zrealizowano. Zawsze moim najważniejszym priorytetem przy projektowaniu domu jest widok za oknem i integracja z ogrodem. Projektując domy już na etapie koncepcji, ustawiam w nich meble i sprawdzam jaki widok będzie miał użytkownik z danego miejsca, czy wchodząc do domu, czy siedząc na sofie, czy przy stole w jadalni lub z kuchni oraz z najważniejszych miejsc w domu. Czy dane miejsce będzie przyjazne dla odczuwania przestrzeni i wpłynie pozytywnie na nastroju jego mieszkańców i ich gości. Widok w przeważającej części buduję w moich domach scenografię i nastrój. Ważna w domu jest też strefa prywatna.

Dom powinien być azylem i móc zapewnić domownikom strefy komfortu i możliwość wyciszenia, pobycia ze sobą lub tylko z najbliższą sercu osobą. Ważne dla mnie było to, aby domownicy po całym dniu pracy mogli zaszyć się w wyodrębnionej, prywatnej części domu. Zaprojektowałam dla nich osobną, jak ja to nazywam ”kawalerkę” z duża garderobą oraz łazienką. W łazience umieściłam wolnostojącą wannę z której można kontemplować widok na las a umywalki wkomponowałam w dwa pionowe okna wychodzące na przestrzeń nad salonem. We wszystkich domach jakie projektuję stosuję tzw brudną kuchnię. Ten pomysł wyniosłam z domu mojej babci oraz domu rodzinnego. Mam taką i w swoim domu. Aby pogodzić to, że pani domu chciała mieć taką kuchnię jak najbliżej salonu zastosowałam ścianę, która optycznie wydziela strefę czystą od tzw. ”brudnej” ale nie zasłania widoku na podjazd domu. Uwielbiam tworzyć w domu „małe kawiarenki” z małym stolikiem na wypicie porannej kawy. Takie przytulne miejsce zaprojektowałam tuż przy kuchni, podobnie jak w moim własnym domu. Dom może wydaje się duży ale nie wliczając powierzchni garażu ma tylko 290m2 powierzchni użytkowej. Efekt ten uzyskujemy właśnie przez zastosowanie dużych przeszkleń oraz wertykalnych okien i otwartej przestrzeni salonu.

Zapraszam Was do domu jak ze snów! Ten energooszczędny dom marzeń to przytulny azyl, który otwiera się na las! Pomagają w tym duże okna w wąskich ramach aluminiowych i salon z antresolą. Naturalne materiały, jasne kolory i kominek ocieplają wnętrza domu. Nowoczesna kuchnia z wyspą i mały kącik śniadaniowy są połączone z jadalnią. Z każdego pomieszczenia można podziwiać piękny ogród i taras. Oglądamy wygodny projekt domu dla rodziny, w tym praktyczny przedpokój, trzy sypialnie oraz łazienkę marzeń z wanną w stylu domowego spa. Zapraszam na wspólne zwiedzanie nowoczesnego domu z widokiem na las! Myślę, że poczujcie się tutaj naprawdę błogo! Pokażę Wam dużo patentów do wnętrz, sprytne pomysły na przechowywanie, inspiracje do budowy domu, designerskie meble, oraz dodatki do wnętrz, takie jak huśtawka w salonie, łóżko z baldachimem w sypialni w stylu boho, podłoga z mikrocementu, czy gadżety do kuchni. Zobaczymy także pokoje dzieci w klimacie safari, które kryją sprytne schowki, oraz dodatkowe miejsce do zabawy na antresoli. Ten dom jest ogrzewany gazem plus kominek, a dobra izolacja termiczna i południowa ekspozycja okien zapewniają przyjemny klimat i niższe rachunki za ogrzewanie. Zapraszam do środka!”

Tak o tym projekcie piszą @domymarzen

Dom pod lasem

wizualizacje